Naujienų paieška

jau šį savaitgalį didžiojoje Lietuvos dalyje galėsime mėgautis lygumų slidėmis!

Publikuotas2021-01-06
jau šį savaitgalį didžiojoje Lietuvos dalyje galėsime mėgautis lygumų slidėmis!
Baigiantis seniems ir prasidėjus naujiems metams, su pavydu į Latvijos ir Estijos trasas žvelgusius lietuvius  pradžiugino sniegas.
Pakankama slidinėjimui natūralaus sniego paklotė pirmiausia pamalonino Žemaitijos slidinėjimo mėgėjus. Aplink Telšius slidinėti žmonės pradėjo praėjusių metų pabaigoje, šventiniu laikotarpiu. Tiesa, pastarosioiomis dienomis sniego danga čia stipriai sunyko.
Ignalinoje šią žiemą atkakliausi su pertraukomis slidinėja jau trys savaitės. Jei tiksliau - Užušilėje - taip vietiniai vadina vieną aukščiausių lietuvoje kalvą, kurioje žiemą temperatūra, dėl ypatingo mikroklimato, iki 1-o ar net 2-jų laipsniu žemesnė nei pačioje Ignalinoje. Iki Užušilės žiemą slidėmis galima atvažiuoti nuo Lietuvos žiemos sporto centro bazės - lygumų slidinėjimo trasa veda iki pat Užušilės ir čia padariusi aštrų posūkį grįžta atgal (viso 7,5 km. trasa, padengta asfaltu). Pačioje Užušilės kalvoje esant pakankamai sniego dangai yra 3 km. slidinėjimo ratukas bei daug papildomų takelių, kuriais smagu paturistauti. O pačioje viršūnėlėje, kuri išsiskiria išsiskiria savo mikroklimatu, galimas 800 m. ratukas, kuriame dažną pavasarį kovo mėnesį žmonės dar slidinėja.
Prieš keletą dienų Visaginas taip pat jau gyrėsi šiokia toia sniego danga, tinkančia slidinėjimui.
Per paskutinę parą ženkliai pasnigo Suvalkijoje ir Dzūkijoje - ryt vietomis, tikėtina, jau bus galima slidinėti. Trakuose girdėjome taip pat iškrito sniego.
Vilniuje kol kas sniego nedaug. Tačiau yra vilniečių, kurie rajone esančio Senasalio miškuose jau spėjo išbandyti slides. Šiomis dienomis ten besilankiusieji teigia, kad rytoj, dėka šiandien iškritusio sniego, Senasalyje tikrai bus vietų, kuriose galima visai smagiai su slidėmis paturistauti. Žinoma, tą rekomenduojame daryti tik labiausiai sniego ištroškusiems slidinėtojams, turintiems atsarginę prastų slidžių porą:)
Tačiau gera žinia yra ta, kad jau šį savaitgalį didžiojoje Lietuvos dalyje galėsime mėgautis lygumų slidėmis - sinoptikai žada pakankamai gausų sniegą artimiausiomis dienomis. Linkime jiems nesuklysti ir iki pasimatymo baltosiose trasose!
Tag: Snaigė, , Trasos
Susijusios naujienos
Susijusios prekės
Rašyti komentarą
Leave a Reply
Prašome prisijungti, jei norite rašyti komentarą.

Settings

Menu

Create a free account to use wishlists.

Sign in