Aktyvūs filtrai

Pasirink dominančią sritį

Klasikinės slidės

Brooks bėgimo avalynė jau sandėlyje! SKIGO.LT dovanų kuponai, riedslidžių nuomos, serviso ir kitos paslaugos – skiltyje E-Parduotuvė/Paslaugos E-parduotuvė/Paslaugos

Slidinėjimas klasikiniu stiliumi  - tai slidinėjimas sniege įspaustomis lygiagrečiomis "vėžėmis". Tai pats populiariausias slidinėjimo stilius pasaulyje. O kalbant apie mėgėjus - dažnai tai vienintelis stilius, kuriuo jie slidinėja. Juolab, kad klasikinis stilius yra artimiausias mūsų prigimčiai - kažkas tarp ėjimo ir šuoliavimo į kalną..

Lygumų slidžių esmė - judėjimas lygiagrečiais judesiais slidės atsispyrimo zonos prispaudimo (ir jos sukibimo su sniego paviršiumi)  dėka.  Slidės atsispyrimo zona - tai slidės slystamojo paviršiaus zona, paprastai apie 55-65 cm ilgio,  esanti per vidurį slidės (po apkaustų zona).  Atsispyrimo zona būna kelių tipų:

  • su žvyneliais (dantukais), kurie atsipyrimo metu mechaniškai užkliūna už sniego, ir tokiu būdu neleidžia atsipyrimo metu prispaustai slidei praslysti atgal. Šis tipas paprastai naudojamas turizmui - jis visiškai nereikalauja priežiūros.
  • "Zero" tipo - paprastai naudojama profesionalų slidininkų ir skirta naudoti ant šviežio sniego, kai temperatūra labai  artima nuliui. Šio tipo slides sportininkai renkasi tada, kai tos dienos orui parinkti atsispyrimo tepalus tampa itin sudėtinga (prie 0C tepalai dažnai arba "nelaiko", arba priešingai - per stipriai sukimba arba prišalinėja). Kartas nuo karto "Zero" zoną reikia įtrinti specialiu vašku (kad neprigertų vandens), bei išplauti tepalo valikliu, kai apsineša.
  • "Skin" tipo - kai atsispyrimo zonoje sukibimą su sniegu užtikrina moheros intarpas. Tai itin universali atsipyrimo zona, kuri sukurta vos prieš 5 metus (pradininkė - Atomic), bet jau dabar tapo viena populiariausių. "Skin" - itin universalios. Skin veikimo diapazonas - nuo +15 iki -15 laipsnių ir veikia beveik prie visokio tipo sniego.Todėl jas mielai naudoja tiek megėjai, tiek profesionalai. "Skin" priežiūrai yra skirtas specialus skystas arba kietas vaškas (kietas - nerenka purvo) bei valiklis, reikalingas išvalyti Moherą , kai ji apsineša. Jei Mohera išsipurvina ar susidėvi nepataisomai, šis sluoksnis paprastai yra legvai keičiamas. Beje, tikrų "Skin" tipo slidžių profilis turėtų būti kiek kitoks nei įprastų slidžių - todėl renkantis vertėtų nesusivilioti pigiomis, tačiau Skin tipo atsispyrimo zoną turinčimis slidėmis, nes tai reiškia, kad tai įprasta slidė, tik įklijuotas Moheros intarpas, kas sąlygos prastą slydimą ir netikslų atsipyrimą.
  • Optigrip, Nanogrip ir kt. Mikro zonos. Taip vadinamos technologijos, kai slidės paviršius (dažnai per visą slidės ilgį) yra pagamintas taip, kad į priekį slysta, tačiau atgal - ne. Tai idealus pasirinkimas greičiu nesivaržantiems mėgėjams ar Snaigės žygių dalyviams. Šių slidžių privalumas dar yra tas, kad jos paslėps visas jūsų technines klaidas - sėkmingai čiuožti galės net tai darantys pirmą kartą, o tom pačiomis slidėmis galės sėkmingai čiuožti skirtingo svorio asmenys. Ši zona priežiūros nereikalauja (išskyrus atvejus, kaip apie 0C temperatūroe gali prišalinėti - tokiu atveju reiktų papuršti "Anti Eis" priemone
  • Tepama zona - kai atsipyrimo zona yra toks pat slystamasis paviršius kaip ir visos slidės. Tam kad jis veiktų kaip atsispyrimo zona, jį reikia specialiai paruošti: pašiaušti švitriniu popieriumi ir įtrinti tai dienai tinkamą atsispyrimo tepalą. Slidžių tepimas reikalauja įgūdžių, įgaunamų tik su patirtimi, todėl dažniasiai šio tipo slides renkasi dalyvaujantys slidinėjimo varžybose (pirmiausia dėl to, kad tinkamai pasiruošus slides, galima pasiekti geriausią efektą - išsaugoti maksimalų slyimo greitį ir turėtį pakankamai gerą sukibimą).

Klasikinės slidės dar skirstomos pagal jų plotį. Slidės, skirtos važinėtis paruoštomis, išmintomis trasomis paprastai būna apie 45mm pločio. Visos platesnės slidės slidinėjimui kaip sportui naudoti nerekomenduojamos (paprasčiausiai būtų ženkliai lėtesnės ir sunkesnės) ir daugiau skirtos turizmui - pasivaikščiojimams po mišką su šeima ir pan.. Kuo platesnės, tuo, tikėtina, sunkesnės. Tačiau net ir 100 mm. pločio slidės turi savo paskirtį - naudojamos medžiotojų ar keliauti po kalnus (purų, gilų  sniegą) išvykusių nuotykių mėgėjų.

Pas mus tikrai rasite jums tinkamas lygumų slides, nepriklausomai nuo jūsų poreikių.

Aktyvūs filtrai

Nustatymai

Menu

Create a free account to use wishlists.

Sign in