Naujienų paieška

Renkamės riedslides - kas geriau: žemi platūs ar aukšti ir siauri ratukai?

Publikuotas2021-04-26
Renkamės riedslides - kas geriau: žemi platūs ar aukšti ir siauri ratukai?

Dažnas pirmą, kartą rinkdamasis riedslides, pamato didelę riedslidžių pasiūlą: daug įvairių gamintojų, daug iš pirmos pažiūros panašių riedslidžių, tačiau jų kainos neretai skiriasi net kelis kartus. Kame paslaptis?

Kodėl riedslidžių kainos skiriasi, atsakymų yra ne vienas. Tai - dėmesys dizaino sprendimams, skirtingos medžiagos iš kurių gaminamas riedslidžių rėmas, prekinio ženklo žinomumas ir pan. Bet vienas iš 2 svarbiausių elementų, į kurį privalu atkreipti dėmesį perkantis riedslides - ratukai. Pirmiausia dėl to, kad jie sudaro didžiąją dalį riedslidžių vertės.

Riedslidžių ratukus pabandysime suskirtyti, kad būtų lengviau juos aptarti:

Pagal stilių:

 • Laisvo stiliaus ratukai. Jie paprastai būna siauresni ir bent jau nemažesni nei klasikinio stiliaus ratukai. Daugelis gamintojų paskutinį dešimtmetį apsistojo ties 100 mm diametro ratukų komplektavimu laisvo stiliaus riedslidėms. Kai kada gamintojai dar turi modelį, orientuotą į vaikus ar pradedančiuosius - tokioms riedslidėms komplektuoja kiek žemesnius, bet platesnius ratukus (platesni ir žemesni ratukai suteikia stabilumo, tačiau žemesnis diametras reikalauja lygesnės dangos, o ant asfalto sutinkamos šiukšlės didina pavojų nukristi)
 • Klasikinio stiliaus ratukai. Jie skirtomi į su atbuliniu stabdžiu (atgal nerieda) ir be. Riedsližių gale paprastai montuojami ratukai su stabdžiu., o priekyje - be stabdžio. Važinėjant klasikinėmis riedslidėmis rekomenduojame reguliariai keisti riedslides kairę su dešine, kad dėvėjimasis būtų tolygus ir riedslidės tarnautų ilgai. Jokiu būdu nevažinėkite klasikinėmis riedslidėmis laisvu stiliumi, nes taip greitai nudėvėsite ratukų šonus, ir riedslidės taps nebestabilios, ar suks į šoną..

Pagal diametrą:

 • laisvam stiliui dažniausiai naudojami 100x24-25mm arba 70-80x30-40 mm. Taip pat dar būna 105 mm diametro ratukų, bet jie paprastai itin greiti, todėl varžybose riedslidžių ratukų diametras paprastai ribojamas iki 100 mm. Kuo aukštesni ratukai, tuo lėčiau susidėvi (bent jau teoriškai), o ant kelio sutiktos šiukšlės kelia mažesnį pavojų. Tačiau važiavimas aukštesniais ratukais reikalauja didesnės koordinacijos. Renkantis riedslides su 100 mm ar net aukštesniais ratukais, rekomenduotina rinktis riedslidžių (slidžių) batus su anglies pluošto auliuku, užtikrinančiu čiurnos prilaikymą ekstremaliomis sąlygomis.
 • klasikiniam stiliui dauguma riedslidžių gamintojų naudoja labai panašius ratukus: 75-80x40-45 mm. diametro

Pagal medžiagiškumą:

 • Guminiai ratukai. Paprastai jie yra skirti kasdienėms treniruotėms. Naudojamo gumos mišinio sudėtis itin lemia ratuko kokybę.
  • Priklausomai nuo sudėties, būna minkštesni ir kietesni, atitinkamai lėtesni ir greitesni.
  • Gumos mišinio sudėtis taip pat lemia ilgaamžiškumą
  • Pigus, nekokybiškas mišinys dažniausiai pasireiškia prastu stabilumu ant šlapios dangos (slysta) arba itin greitu dėvėjimusi
 • Poliuretano ratukai. PU ratukai yra ženkliai greitesni ir tuirntys prastesnį sukibimą su danga nei gumos mišinio ratukai. PU ratukai paprastai naudojami varžybose, kuriose riedslidės dalyviams neišduodamos - sportininkams leidžiama patiems pasirinkti ratukus. PU ratukai taip pat skirstomi pagal kietumą, priklausomai nuo naudojamo mišinio. Renkatis tinkamus varžybos, paprastai įvertinama oro temperatūra, dangos grublėtumas, šlapia ar sausa danga. Kietesni ratukai paprastai greitesni. Tačiau jei danga labai grublėta, greitesni gali būti kiek minkštesni ratukai. Tuo tarpu jei lyja lietus, privalu rinktis kuo minkštesnius ir dėl to stabilesnius PU ratukus. PU ant šlapios dangos itin nestabilūs ir riedėjimo greitis yra bevertis, jei posūkiuose ratukai paslys.

SKIGO.LT verdiktas: Lietuvos sąlygomis, dėl gerų dangų važinėjimuisi riedslidėmis trūkumo, laisvam stiliui verta rinktis guminius, 100 mm diametro ratukus ne tik sportuojantiems, bet ir pradedantiesiems. Tačiau kartu rekomenduojame naudoti itn gerai čiurną prilaikančius riedslidžių ar slidžių batus (su anglies pluošto auliuku, pvz Alpina ESK Summer 2.0). Mokant riedslidėmis važinėti vaikus, verta rinktis riedslides su platesniais, bet žemesniais PU arba guminiais ratukais (pvz. lietuvoje slidininkų ir biatlonininkų vaikų pirmenybės vyksta su Start firmos riedslidėmis)

Pastaba. Niekada neeksperimentuokite su neaiškios kilmės ratukais. Riedslidžių sportui nepritaikyti ratukai vasaros karščių metu nuokalnėje, dėl trinties gali labai įkaisti ir išsilydyti!

Susijusios naujienos
Susijusios prekės
Rašyti komentarą
Leave a Reply
Prašome prisijungti, jei norite rašyti komentarą.

Settings

Menu

Create a free account to use wishlists.

Sign in