Naujienų paieška

Atrankos į Pjongčango Olimpiadą finišo tiesioji

Publikuotas2018-01-07

Sausio 6-7 dienomis Lenkijoje, Jakuszyce vietovėje vyko paskutinis lygumų slidininkų mūšis dėl paskutinio kelialapio į artėjančią olimpiadą. Iki šių varžybų arčiausiai tikslo buvo broliai Tautvydas Strolia ir Mantas Strolia bei Stepanas Terentjevas. Jau anksčiau teisę dalyvauti Olimpiadoje buvo užsitikrinę sprinteris Modestas Vaičiulis bei Marija Kaznačenko.
Pirmąją FIS varžybų Jakuszyce dieną sprinto klasikiniu stiliumi varžybose net du Lietuvos slidininkai lipo ant stipriausiųjų pakylos. Vyrų grupėje Mantas Strolia po atkaklios kovos finišo tiesiojoje, kiek netikėtai, iškovojo aukso medalį, o Modestas Vaičiulis tenkinosi trečia vieta. Iš Lietuvių į dešimtuką dar pateko  Jaunius Drūsys (7 v.) ir Tautvydas Strolia bei Ąžuolas Bajoravičius (jie pasidalino 9-10 viettas).
Moterų grupėje kukliai pasirodė vienintelė Lietuvos atstovė Marija Kaznačenko  - ji liko 20-oje vietoje.
Sekmadienį, sausio 7 d. slidininkai varžėsi 15 kilometrų distancijoje laisvuoju stiliumi. Geriausiai iš lietuvių pasirodė Tautvydas Strolia, iškovodamas 9-ą vietą, 12-ą ir 13-ą vietas dalinosi Mantas Strolia ir Deividas Kliševičius bei geriausiųjų dvidešimtuke 18-ą vietą pelnė ne kol kas šį sezoną neatrandantis savęs  Stepan Terentjev. Geros sportinės formos šį sezoną nedemenstruoja Lukas Jakeliūnas - po jam nesėkmingo pirmo atrankos etapo jo šansai atsirinkti buvo tik teoriniai, todėl į varžybas Lenkijoje jis nevyko.
Taigi, lygumų slidininkai užbaigė atrankos į OŽ etapą. Atranka buvo vykdoma skaičiuojant atrankos varžybų FIS baudos taškų vidurkį. Summa summarum minimalia 5 FIS taškų persvara nugalėjo Mantas Strolia ir jis jau antrą kartą dalyvaus olimpinėse žiemos žaidynėse. Kartu su juo ten vyks jau minėti Modestas Vaičiulis ir Marija Kaznačenko.