Naujienų paieška

Kodėl slidės praslysta atgal? Populiariausi būdai, kaip slidžių atsispyrimo zoną pasitepti pačiam

Publikuotas2021-02-16
Kodėl slidės praslysta atgal? Populiariausi būdai, kaip slidžių atsispyrimo zoną pasitepti pačiam

Nusipirkote klasikines slides (skirtas važiuoti vėžėmis), tačiau susidūrėte su sunkumais - slidės praslysta atgal. Ką daryti?
Dažnu atveju problema kyla iš to, kad dažnas pirkdamas slides daugiau dėmesio skiria prekės kainai, nei pačiai prekei:  ne visada pasidomi ar slidės tiesų atitinka jų pomėgius, įpročius, poreikius bei fiziologinius duomenis. Kita priežastis - kompetentingų slidinėjimo inventoriaus pardavėjų trūkumas.  Čia pabandysime apžvelgti ką gali reikšti slidės praslydimas, kur slypi to priežastis ir kaip to išvengti. 

Slidžių praslydimo atgal atvejai, priklausomai nuo įsigytų slidžių tipo:

  1. Skin tipo slidės (su kailiuku) praslysta, jei jums jos yra per kietos. Problemą galite pabandyti kiek sumažinti pastumdami apkaustą į priekį - tai padidina slidės prispaudimą (jei pastumsite atgal - padidins slydimą). Su NIS tipo apkaustais tai padarysite labai lengvai. O jei turite Rottefella Move apkaustus, šį triuką galėsite atlikti net nenusiėmę slidžių, kad ir prieš kiekvieną įkalnę...  Jei šie eksperimentai nepadėjo - reikia keisti slides.
  2. Zero tipo slidės pritaikytos oro sąlygoms artimoms nuliui ir šviežiams sniegui. Todėl visai normalu, jei jos praslysta esant kitoms nei numatyta slidinėjimo sąlygoms. Jei sąlygos Zero slidėms tinkamos, tačiau slidės praslysta, problema ta pati, kaip ir pirmuoju atveju.
  3. Slidės su žvyneliais (dažniausiai žymimos "waxless") paprastai būna ekonominio segmento. Jos dažniausiai skirtos vaikams ar itin lengvo svorio žmonėms, jų slystamasis paviršius būna iš paprasto plastiko, neslysta į priekį. Prastas slydimas "slidėms su dantukais" kur kas labiau būdingas nei praslydimas atgal. Taip yra pirmiausia dėl to, kad ekonominio segmento slidės paprastai yra minkštos ir didžiajai daugumai būna per minkštos (žvyneliai siekia sniegą ne tik atsipyrimo, bet ir slydimo fazės metu...). Todėl šio tipo slidėmis dažniau vaikštoma, žygiuojama po mišką, nei slidinėjama.
  4. Nanogrip ir Optigrip tipo slidės nanotechnologijų dėka paprastai turi stabilų sukibimą per visą slystamąjį paviršių. Tačiau gali praslysti dviem atvejais: aštraus (sportininko) atsipyrimo metu arba apšalus slidei (kas gali nutikti sningant prie temperatūros artimos nuliui).
  5. Įprastas slides, kurios neturi nė vienos iš aukščiau išvardintų atsispyrimo zonų, reikia tepti slidžių sukibimo tepalais. Tad jei tokias nusipirkote, ir nieko joms nedarėte, normalu, kad praslysta. Jei slidės buvo parinktos tinkamai, pagal jūsų svorį, tinkamai patepus turėtų nepraslysti. Kelis paprastus patikimo patepimo būdus mėgėjiškam slidinėjimui aptarsime žemiau.

PASTABA. Visos slidės, net gerai pateptos ir tinkamai parinktos pagal svorį praslysta jei:

  • vėžė yra ledinė...
  • netinkamai atsipiriate. Tinkamo atsispyrimo technikos geriausia mokytis slidinėjant be lazdų.

Kaip pasitepti slides neišleidžiant daug pinigų ir nesugaištant daug laiko? Net 3 slidžių tepimo būdai kiekvienam

  1. Tape (juosta). Tai pats paprasčiausias ir mažiausiai įgūdžių reikalaujantis slidžių patepimo būdas. Be to - pakankamai patikimas. Pvz. pasirinkus Rex TapeGRip patikimas atsipyrimas jus gali lydėti itin plačiame temperatūrų diapazone: nuo +5 iki -20C. O tokios juostos naudojimas itin paprastas: lipnią juostelę užklijuojame ant atsipyrimo zonos, su mentele įtriname pirmyn atgal kad priliptų, ir nuplešiame, palikdami ant slidės tepalų juostą... Idealiomis sąlygomis jos gali užtekti iki 250 km..
  2. Įtrinamas tepalas. Tai vienas patikimiausių tepimo būdų, naudojamas profesionalų. Tačiau jūs greičiausiai nepirksite visos gamos tepalų, kad galėtumėte nepriekaištingai pasitepti kiekvieną dieną. Tačiau jums tikrai patiks specialiai mėgėjiškam slidinėjimui sukurti tepalai, kurie palengvins kasdienę slidžių ruošą ir užtikrins pakankamą sukibimą įvairiomis sąlygomis neišleidžiant daug pinigų. Keletas pavyzdžių: Skigo Easywax Grip komplektas - 2 plataus diapazono tepalai (pliusui ir minusui), kempinė įtrinimui bei gramdiklis arba Rode Easy Grip - 3 tepalai, kempinė, gramdiklis. Naudojimas: pašiaušiame slidės atsipyrimo zoną (50-65 cm į viršų nuo kulno) švitriniu popieriumi, užtepame plonu sluoksniu tepalą, kempine įtriname, vėl užtepame, įtriname. Tokią procedūrą darome 3-6 kartus (sluoksnius). Kuo sniegas grubesnis - tuo daugiau sluoksnių. Įtrinant reikia stengtis, kad tepalas pasiskirtytų tolygiai, kaip vientisa masė. Prieš pradedant slidinėti, pageidautina suteptas slides šiek tiek atšaldyti ir pirmyn! Jei ora išliks toks pat, su tuo pačiu tepalu galite nuvažiuoti iki 50 km. O su minimaliais pataisymais kas dieną, galite slidinėti visą savaitę ar net ilgiau. Žinoma, ilgainiui tepalui pririnkus purvo ar pasikeitus oro sąlygoms, reikia jį nuplauti su tepalo valikliu ir tepimo procedūrą kartoti iš naujo pagal tos dienos sąlygas.
  3. Purškiamas tepalas taip pat gali būti tinkamas pasirinkimas. Jis nėra toks ilgaamžis kaip įtrinami tepalai: jis dažniausiai  naudojamas esant senam sniegui, o tinkamą veikimą užtikrina ne daugiau 10-15 km. Naudojant purškiamą tepalą (pvz. Skigo Universal Klister Spray) taip pat reiktų pašiaušti atsispyrimo zoną švitriniu popieriumi, o prieš purškiant dienos atsipyrimo tepalą, rekomenduojame sukibimo zoną padengti purškiamu gruntiniu tepalu (Skigo Base Spray ar Rode Klister Base Spray) ilgesniam veikimui užtikrinti. Mūsų minėtą Skigo Universal Klister Spray rekomenduojame naudoti tuomet, kai senas sniegas, o oro temperatūra artima nuliui (t.y. kai kitais būdais gerai pasitepti yra sudėtinga bei reikalauja įgūdžių).

PASTABA. Kai oro sąlygos artimos nuliui, ypač krintant šviežiam sniegui, tinkamai patepti slides sudėtinga net profesionalams. Tad nenusiminkite, jei tokiu atveju nepavyko. O jei norite įgyti daugiau patirties - dalyvaukite mūsų organizuojamuose slidžių ruošimo seminaruose.

Tag: Servisas
Susijusios naujienos
Susijusios prekės
Rašyti komentarą
Leave a Reply
Prašome prisijungti, jei norite rašyti komentarą.

Settings

Menu

Create a free account to use wishlists.

Sign in